Мини стан со модерен стил

Со површина од само 32 метри квадратни, овој минијатурен стан е совршена визија за универзално, современо и урбано катче, кое е спакувано во мали...

Фото на денот | Убавината на природата

Можеби го немам материјалното богатство во кое уживате Вие, можеби не поседувам речиси ништо... но уживам во убавината на недопрената природа. Тоа ме прави...
video

Agent Provocateur | Контролирај се!

Кампањата за новата колекција есен/зима '13/'14 на Agent Provocateur во режија на John Cameron Mitchell, инспирирана од спотот на George Michael за песната Too Funky....

Најпонижувачки и најомразени книги

Во една анкета на најпознатиот книжевен сајт Bookriot, одговорите на читателите ширум светот на прашањето „кои книги Ви изгледаат понижувачки кога ќе Ве забележаат...

Zara TRF | есен/зима ’13/’14

Три другарки подготвени да ги „освојат“ улиците со својот стил е темата на новата кампања на TRF линијата на Zara за есен/зима '13/'14. Микс...

Поинаков поглед на езеро | Kacper Kowalski

Прекрасни езера сместени на територијата на Полска фотографирани од птичја преспектива од страна на Kacper Kowalski. Различни годишни времиња, променливо ниво на водата, променлива...
video

Robert Pattinson за Dior Homme

Нецензурираната верзија на краткиот филм за новиот Dior Homme парфем во режија на Romain Gavras во кој се појавуваат британскиот актер Robert Pattinson, придружен од...

Nicolas Cage во улога на Дизни принцеза

Претпоставуваме дека сите како деца се замислуваат во улога на некој од карактерите на Дизни; девојките во улога на нивната омилена принцеза, а момчињата...

Среќен семеен живот во 37м2

Уште една несекојдневна убава и весела потврда дека големото не секогаш е и најдобро, е овој шармантен семеен дом во Калифорнија, сопственост на млад...

Писател во сенка – Роберт Харис

„Дали некогаш си сакал да бидеш соодветен политичар? - Се разбира, зарем ти не си сакал да бидеш соодветен писател?“ Со прикажување на завидна флексибилност, Харис...

Совет по филозофија

Еден професор по филозофија одржува час пред студенти, каде истите директно го запрашаа: „Ако може да ни дадете еден совет, само еден совет кој ќе...
video

Секоја линија еден здив | John Franzen

Започнувајќи со права линија, цртајќи линија по линија со слободна рака, германскиот уметник John Franzen создава несекојдневна серија цртежи. Според Franzen секоја линија е...