Летни денови во Public Room

Летни промоции Летни дружeња и музика 23.08. // 20:00 - Концерт! Fierce! facebook event link 26.08. // 22:00 - Saturday in Public Room facebook event link Простор за конференции, обуки,...

The Bridal Fashion Night за прв пат во Македонија

Моден викенд Скопје ќе го направи специјален денот на љубовта и виното за сите идни невести со The Bridal Fashion Night кој ќе се...

„2 Cellos“ одржаа фантастичен концерт во Скопје

Популарното дуо во петокот настапи во Скопје во ВИП Арената. „2 Cellos“ за прв пат доаѓаат во Македонија со големо продукциско арена шоу, какво што во...

А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!

На тема „Дигитализирај го твојот бизнис: Обликувај ја иднината! Европските искуства во Македонија“, денес А1 Македонија беше домаќин на А1 Дигитална конференција 2019, на...

Премиера на претставата „Мизантроп“ на „Охридско лето“

Драмската програма на фестивалот „Охридско лето“ продолжува денеска со премиера на театарската претстава „Мизантроп“ од Молиер, во режија на младата црногорска режисерка Ана Вукотиќ,...

Вино Скоп 2015 – многу љубов, вино и музика

Оваа есен од 30-ти септември до 4 октомври, традиционално по деветти пат во Скопје ќе се одржи најпознатиот македонски вински фестивал- Вино Скоп 2015....

Јавна соба е новиот епицентар во дизајнот и иновациите во Скопје

На 28-ми октомври започнува со работа центарот за дизајн и иновации - Јавна соба. Мошне урбан и иновативен простор кој бара и нуди слобода...

Доделување награди на најдобрите филмови снимени со мобилен на 8. „Мобил...

Во Кинотеката на Македонија утревечер (18 ноември) во 20 часот ќе се одржи финалната вечер на Фестивалот за филмови снимени со мобилен телефон „Мобил...

Twelve Moons of Jazz во Public Room

Twelve Moons of Jazz е серија од 12 настани посветени на најдобрите џез состави од Македонија. Во организација на Digital.Millennium.Artists™ скопската публиката секој месец...

Голем 3×3 баскет турнир во Скопје Сити Мол!

Здружението “3x3 Basketball” Македонија заедно со Скопје Сити Мол, од 1ви до 3ти јуни организираат голем спортски спектакл, 3х3 баскет турнир. Ќе се одржува...

Неделен репертоар на Драмскиот театар (11.05 – 17.05)

На репертоарот на Драмскиот театар Скопје од 11.05 до 17.05.2015 ќе имате можност да ги проследите следните претстави: ден и час:       12.05.2015...

Project Orpheus со официјален VEVO канал

На 7-ми ноември во сабота во “MKC club&restaurant”, Project Orpheus гордо Ве поканува да бидете дел од промоцијата на нивниот VEVO канал каде заедно...

Избрани мажите на годината за 2018 година

Владимир Чадиковски е Маж на годината за 2018 година, во изборот за Мажи на годината за 2018 во организација на Friday.mk и Моментум. На...

Гламурозната мода на Канскиот филмски фестивал

Fan Bingbing И кончено се отвори филмскиот фестивал во Кан, а тоа за сите вљубеници во модата, значи само едно-прекрасни, раскошни фустани. Ако сте како нас,...

Што ќе се случува во Јавна Соба?

ЗАПОЧНИ ГО ДЕНОТ ВО ЈАВНА СОБА Оваа седмица имаме: 18.10. // 18:00 - Coffee with an Expert Нова "лекција" за сите старт-апи. facebook event link Билет: 150 мкд Пријавување на:...

Моден викенд Скопје ви го најавува единаесетотто издание

Запрете, размислете и уживајте во моментот! Подготовките за единаесетотто издание на Моден викенд Скопје кое ќе се одржи од 1-ви до 5-ти април, традиционално започнаа...