Одиме во Париз со Скопје Сити Мол

По повод месецот на љубовта и денот на заљубените, од 8ми до 14ти февруари, Скопје Сити Мол подготви интересен настан за своите посетители, под...

Програма во Јавна Соба

На нашата програма оваа седмица: 10.12. // 18:00 - Од Сапиенс до Хомо деус Отворено предавање и деконструкција на визионерскиот опус на Јувал Ноа Харари. facebook event...

Ирина Тошева го затвори 14.Моден викенд Скопје

По три дена и дванаесет модни ревии во „Скопје Мериот хотел“ есенското издание на Моден викенд Скопје го затворија креаците на дизајнерката Ирина Тошева. Доследна...

Хрватскиот колектив ОАЗА на Skopje Design Week 2016

Сите љубители на дизајнот, во рамките на Skopje Design Week 2016, ќе имаат можност да се запознаат со хрватскиот колектив „Оаза“, во кој членуваат...

Кулнарска работилница за млади професионалци / Италијански рецепти за...

Кулнарска работилница за млади професионалци Италијански рецепти за добра и вкусна храна Последната тематска вечера и кулинарска работилница за оваа сесозна, се затвора со италијанската кујна...

Пролетен Вино Фест во Скопје 06.05 – 10.05 мај

Веро Центар"  оваа година го организира четвртиот по ред „Пролетен Вино Фест", односно „ Spring Wine Festival". Од 6 мај до 10 мај, пред отворениот...

,,Евридика’’ | Митот за најголемата љубов на светот

„Евридика“ е претстава во изведба на Драмски театар - Скопје, работена по истоимениот текст на американската авторка Сара Рул, а со режисерски потпис на...

Локомотива е дел од големата меѓународна конференција Network of Residencies in...

Локомотива како партнер на мрежата Номад танц академија е дел од големата меѓународна конференција Network of Residencies in South-East Europe #NORSE - International Conference...

Неделен Оскаровски маратон на Cineplexx

Оваа недела (16.02 - 22.02) имате можност да ги погледнете седумте фаворити на публиката кои се номинирани за овогодинешните оскари. Ваше е само да изберете...

Најголемиот моден настан досега и “rooftop” забава со Кирил Џајковски

  Во сабота Скопје Сити Мол слави роденден – најубавите жени на Балканот и “rooftop” забава со Кирил Џајковски дел од програмата!    “Skopje City Mall,...

Вино Скоп 2015 – многу љубов, вино и музика

Оваа есен од 30-ти септември до 4 октомври, традиционално по деветти пат во Скопје ќе се одржи најпознатиот македонски вински фестивал- Вино Скоп 2015....

HERBALIFE NUTRITION ја лансира иницијативата „NUTRITION FOR ZERO HUNGER“ со која...

КОМПАНИЈАТА ГО ОБЈАВУВА ПАРТНЕРСТВОТО СО ОРГАНИЗАЦИЈАТА „FEED THE CHILDREN“, ГЛОБАЛЕН ШАМПИОН ЗА ДА НЕМА ВЕЌЕ ГЛАДНИ ДЕЦА ЛОС АНЏЕЛЕС (25 септември 2019 г.) — Herbalife...