Виски Фестивалите се оддржуваат скоро во сите поголеми метрополи од нашето опкружување и глобално. Оваа есен Скопје ќе се вброи во тоа друштво и ќе го има својот прв Whiskey Fest во организација на Боттега Евенти. 

SKOPJE WHISKEY FEST 1.0 ќе се оддржи на 22 и 23 ноември во Skopje Marriott Hotel, петок  од 18.00 до 00.00, сабота од 17.00 до 00.00. 

Не очекуваат два дена исполнети со дегустација на преку 30 различни брендови на виски, сингл малтови, бурбони, виски едукација, мастер класови, уживање и забава.

СКОПЈЕ ВИСКИ ФЕСТ 1.0 е настан кој ќе му додаде вредност на градот убав како метропола која нуди префинети содржини за квалитетно секојдневие.

Повеќе информации за Skopje Whiskey Fest 1.0 може да погледнете на официјалната веб страна на фестивалот www.skopjewhiskeyfest.mk преку која ќе може директно да се набават и online карти со кредити за дегустација на виски.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVera Wang Bridal претставува јубилејна колекција на венчаници!
Следна објаваCanali – елегантна и топла колекција за мажи!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР