Vera Wang Bridal ја одбележува својата триесетта годишнина на постоење, како и шеесеттата свадбена колекција…

Каталогот создаден за сезоната есен / зима 2020 прикажува модели ослободени од монистра, букети и цвеќиња, а наместо тоа, моделите Дага Зиобер и Алис Меца позираат во многу драматични силуети.

Ванг понуди палета на бои, вклучувајќи бела, шампањ и црна боја. Фустаните се извезени со готски дезени со зборовите „love”, “I do” и “forever”, а како модни додатоци младите носат капи и нараквици.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBela Hadid во кампања на Michael Kors Holiday 2019!
Следна објаваПремиерно издание SKOPJE WHISKEY FEST 1.0
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР