Брендот Canali ни ја претстави својата колекција есен / зима 2019…

Италијанскиот бренд понуди елегантна гардероба за мажи инспирирана од минатото и сегашноста.

Претставувајќи ја сезонската понуда, заедно се претставија моделите Алан Госин, Алфа Дија, Андреа Локатели, Дејвид Трулик и други. Моделите несоа шик палта, плетени џемпери, блузон јакни, тесни панталони и многу повеќе…

Погледнете што има во нашата галерија:

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПремиерно издание SKOPJE WHISKEY FEST 1.0
Следна објава‘’Мали Сезнајковци’’ во Скопје Сити Мол
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР