Скопје Сити Мол  е секогаш тука за да понуда супер забава за најмалите. Во најголемиот трговски центар „Скопје Сити Мол” наредните три викенди ќе се одржува кампањата “Мали Сезнајковци”. Што значи тоа? Суперзабавни работилници секој викенд.  Прогарамата ќе опфати натпревари, експерименти, работилници и предавања.

На 9ти и 10ти “Мал Пикасо” арт работлница

На 16ти и 17ти “Мали Кувари” работилница со Марк де Јонг

На 23ти и 24ти  “Мал Ајнштајн” научна работлница

Мали Сезнајковци работилниците ќе се одржуваат на вториот кат во делот со детски продавници. Работилниците се бесплатни и од отворен тип и може да сеучествува само со претходна пријава. Пријавувањето за учество е 30 минути пред почетокот на работилниците. Секоја работилница е намената за група од 20тина деца.

– Како најголем трговски центар секогаш стремиме да понудиме супер забава за најмалите. Бидејки секоја година месец ноември е детски месец овој се решивме да понудиме три викенди  со три супер едукативни и забавни работилници. Темите се наука, сликарство и готвење. Сметаме дека ова се теми кои имаат во себе бескрајна креативност.

Креирањето и реализирањето на ваков тип на настани, сесамо потврда дека Скопје Сити Мол континуирано се грижи за заедницата во која делува’’, изјави Дамјан Корубин маркетинг менаџер на трговскиот центар.

За повеќе информации посетете ја www.skopjecitymall.mk/maliseznjakovci или фан страната на Скопје Сити Мол.

Повелете на“Мали Сезнајковци“ овој месец во Скопје Сити Мол

СПОДЕЛИ
Претходна објаваCanali – елегантна и топла колекција за мажи!
Следна објаваПовик за учество во интердисциплинарна работилница за уметничка критика
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР