‘’Мали Сезнајковци’’ во Скопје Сити Мол

Скопје Сити Мол  е секогаш тука за да понуда супер забава за најмалите. Во најголемиот трговски центар „Скопје Сити Мол” наредните три викенди ќе се одржува кампањата “Мали Сезнајковци”. Што значи тоа? Суперзабавни...

Арс Ламина на Саемот на книгата 2015

Над 300 нови наслови, големи саемски намалувања, промоции и средби со реномирани автори, креативни работилници, проекции, конкурс за краток хумористичен расказ, многу настани и...

Британски професионалци ексклузивно на Моден Викенд Скопје

  Скопје, 6 октомври 2014 – Во рамките на десеттиот Моден викенд Скопје, под името „Современи движења во модата-трендови, продажба и блогирање“ предавања ќе одржат, Роберт...

"Размени книга, подари љубов"

Во сабота, на 18.04.2014 година, од 13:00 до 15:00 пред Спомен куќата на Мајка Тереза во центарот на Скопје ќе се одржи 2 во...

The Bridal Fashion Night за прв пат во Македонија

Моден викенд Скопје ќе го направи специјален денот на љубовта и виното за сите идни невести со The Bridal Fashion Night кој ќе се...

Хуманитарен концерт на „Охридско лето“ со врвните руски уметници Синчук и...

Директорката на Националната установа фестивал „Охридско лето“,Наташа Поповиќ, в недела, на 11 ноември во црквата „Света Софија“  со почеток во 19 часот ќе организира...

Каролина во MANGO и во најубавата боја на сезоната!

Денес ја објавуваме втората серија фотографии од соработката на Каролина Гочева и MANGO. Овој пат се работи за...

Скопје Сити Мол под опсада од маски за 1ви Април

Една поговорка вели: “Денес е 1. април - денот на шегата, не верувај никому и немај доверба во никого, впрочем како сите други 364...

Распоред на проекции на Киненова филмски фестивал Скопје 2016

Денови Кино Култура Кинотека На Македонија 05.10.2016 ( среда ) 20.00 – Отворање на фестивал со филм од главна програма;“Слава“ ( Glory ), Р. Бугарија/ 2016 22.30 – Панорама; “Мина оди”...

Концерт за паметење на Лени Кравиц во Скопје

Лени Кравиц, големата светска музичка ѕвезда, деновиве на Македонија и подари многу љубов и позитивна енергија, а вчеравечер во СРЦ „Борис Трајковски“ на скопјани...

Забава со богата програма за 5-от роденден на Skopje City Mall

Skopje City Mall на 4ти октомври слави пет години од своето постоење и по тој повод организира неколкудневна богата програма исполнета со добра забава...

Мозаик 2020- Концертна турнеја на најголемите домашни музички ѕвезди

За првпат кај нас, МОЗАИК 2020 - голема заедничка концертна турнеја на нашите најголеми домашни ѕвезди. Затоа што заедно сме посилни! На иста сцена...