Фото на денот | Љубов, а не војна!

На прв поглед изгледа дека на фотографијата е прикажан млад пар кој се бакнува, тотално несвесни за хаосот околу нив. Но, дали е така? Фотографијата...

Фото на денот | Во времето кога сите бевме среќни

Прекрасна стара фотографија од Скопје, кога се беше зелено, средено и убаво. Сите беа среќни тогаш но дали е и сега така?

Фото на денот | Море од ѕвезди

Оваа прекрасна фотографија е снимена на островот  Vaadhoo, Малдиви од фотографот Doug Perrine. На прв поглед се чини дека на фотографијата е прикажано ноќно небо...

Фото на ден | Совршеноста на природата

Прекрасна фотографија на David Breen, сликана надвор од градската мешаница во преубавата природа. И во најстуденото време, и на -10 степени природата е совршено...

Фото на денот | Безгрижно детство

На фотографија на Kamala Kannan е прикажана сенка на дете што трча со балони, фотографирана во Индија. Тоа што авторот избрал да ја фотографира...

Фото на денот | Месечина

Прекрасна фотографија на Томислав Георгиев од нашето Скопје. Доказ дека Скопје е романтично место  кое може да му парира и на „Градот на светлината“,...

Фото на денот | Дождлив Париз

Париз, Градот на светлината и љубовта во момент кога врне дожд. Под Ајфелова кула со чадор, со рефлексија од дождот, зар има нешто поубаво?...

Фото на денот | Интелигентен сексипил

Откако веќе констатиравме дека да се чита е секси, наидовме на фотографија која го потврдува истото... дури и во рамки на Македонија! Толку многу...

Фото на денот | Современа бајка

Прекрасна, комична, креативна фотографија на Monica Stuurop насловена како „Тркала и потпетици“ на која е претставен спој од соновите на девојките и момците. Девојките...

Фото на денот | Фенерчиња кон небото

Денешната фотографија на денот е маестрално дело на фотографот Patrice Carlton, кој отпатувал во Тајланд, за време на тамошната прослава "Loy Krathong (се одржува...

Фото на денот | Домот на Џери или не???

Интересна солуција за прекривање на штекерите во домот, посебно ако имате мали деца. Немаме информација кој е автор на оваа интересна идеја, но знаеме дека...

Фото на денот | Lab rat

Фотографија, дел од проектот на младиот фотограф Виктор Наумовски наречен Lab Rat. Очила, дизајн на Александра Митковска, модел Елена Трајановска од Моделс Ин, шминка...

Фото на денот | Дождовна романтика

Велат дека во моментот кога ќе почнеш да ги откажуваш своите планови поради дожд, тоа значи дека си остарел. Но, љубовта и дождот одат...

Фото на денот | Црвенкапа

Интересна фото-композиција на фотографот Dave Schreier, каде малечката модерна Црвенката трпеливо чека да отпатува кај својата баба, но не пеш и низ шумата, туку...

Фото на ден | Релаксирано

Замислете кога вака би се одмарале секој ден после работа, пријатно нели?! :)  

Фото на денот | Супер херои

Маскирани миленичиња за 1-ви Април. Секој е своја приказна, но според нас најмалото ја прави фотографијата посебна.