Оваа пролет на Pickbox – Бајки, згодни жени и дрзок болнички...

Волшебен свет на бајките, згодни жени кои сакаат да ризикуваат на приватен план, дрзок болнички хумор и уште многу работи ве чекаат на Pickbox....

Артенштајн | Настан за улична уметност

Артенштајн е настан кој претставува собир на улични уметници, аматери и ентузијасти со цел да ги нацртаат своите желби за урбаниот Франкенштајн - Скопје. На...

Богата програма со најдоброто од музиката на светот

ОФФ-ФЕСТ (28 мај - 1 јуни 2015) Програмата на годинашното 14-то издание на Офф-Фест е распоредена во пет богати фестивалски вечери на кои ќе настапат седум...

Пролетниот Моден викенд Скопје со поддршка против насилството врз жените

Инспирирани од кампањата „Да ставиме крај на насилството врз жените и девојчињата –сега ! “, младите дизајнери Алмир Мили и Ивана Цветковска креираа маички...

Кои се учесниците на единаесеттото издание на "Модниот викенд Скопје"

Пролетниот Моден викенд Скопје ќе се одржи од 01.04 -05.04 ќе започне со првоаприлски моден маскенбал во клубот „Станица 26“. Повелете целиот распоред за единаесеттото издание...

Македонија со нов домашен пивски бренд „Чаршиско"

Македонија станува побогата за уште еден домашен пивски бренд. Сопствениците на Пивница „Стар Град" решија да ги изненадат своите гости со пиво од домашно производство....

Културни настани во ,,Дом на млади Штип”

Оваа недела Општинска Установа за култура Дом на млади Штип има интересни настани кои со задоволство ги нуди на публиката. На 26.03.2015 година, Драмско студио...

Mеѓународен саем "Мебел 2015"

41-виот меѓународен саем МЕБЕЛ 2015, ќе се одржи од 24-29.03.2015 година. Меѓународниот саем МЕБЕЛ, кој во 2015 година го одбележува своето 41 годишно постоење е...

Критична маса #35: Скопје, што е со патеките?

Денес ќе возам точак, си велиш. Излегуваш со насмевка на лицето и му се радуваш на прекрасниот сончев ден. Од дома понесуваш добро расположение....

Културни настани во ,,Дом на млади Штип”

Од оваа недела Општинска Установа за култура Дом на млади Штип создава пролетно темпо на работа, кое ќе изобилува со настани и активности. Од 16.03.2015...

Отворен повик за модни дизајнери на модни додатоци |Работилница „Развој на...

Дата: 27-29 март, 2015 Време: 09:00–12:00 & 13:00-16:00 Предавач: Жан Бутон, главен финансиски менаџер во модната куќа „Ристо“ Тема: Развој на моден бизнис Информации за работилницата Ако сте моден...

Моден викенд Скопје ви го најавува единаесетотто издание

Запрете, размислете и уживајте во моментот! Подготовките за единаесетотто издание на Моден викенд Скопје кое ќе се одржи од 1-ви до 5-ти април, традиционално започнаа...