Во Скопје, се отвори ”Радост“

Скопје, „Радост“ ти ќе бидеш ... На улицата на јапонските цреши се отвори ново место во кое ќе можат да уживаат скопските „кафеџии“ и „сладоледџии“. „Радост“...

Промоција на книга на Ана Јовковска во Штип

Ве каниме на нетипична и жанровски разиграна промоција „На ТИ со Ана Јовковска во Штип“ на нејзината книга „ПУЛСОТ И ВРЕМЕТО“ на 24 јуни...

Интернационалниот Ден на Јога одбележан и во Македонија

Овој викенд, голем број граѓани храбро решија да му пркосат на променливото време и да пробаат да се одморат и релаксираат во зелената и...

Изразен вкус и смели линии на новата Cockta Black Tonic

Cockta Ви го претставува новиот револуционерен вкус на Cockta Black Tonic. Уникатната комбинација од Cockta и тоник, со богат, исклучителен карактер, дебитира како сосема...

Мобилната апликација | MarkO

Денес ви презентираме една интересна апликацијата која се вика MarkO.  Апликацијата има доста лесно и едноставно корисничко искустуво, како и Material дизајн. Она што...

Видео: Суперхикс во кафанско издание ве канат на концерт

Уникатни како и секогаш, Суперхикс решија своите фанови да ги поканат на големиот роденденски концерт на начин својствен само за нив. Во кафанска атмосфера,...

Јубилеј: 10 години Баскерфест во градот

Караванот кој носи радост оваа година го прославува 10-от роденден и по повод јубилејот подготви одлична баскер програма надополнета со  музика, не само за...

Колку ќе ве чини да имате базен во вашиот двор

Поставувањето на базен во вашиот двор дефинитивно претставува вистински избор за релаксација, уживање и многубројни дружења со семејството и пријателите во топлите летни денови....

Изложба на академик Васко Ташковски

Во мултимедијалниот културен центар Матица екслузив во Скопје, на 26 мај (вторник) 2015 година во 12 часот ќе биде отворена изложба на познатиот македонски...

ОД 28 мај до 1 јуни >>> ОFFest 2015!

Уште една недела до стартот на четиринаесетто издание на OFF-FEST! Програмата на годинашното издание е распоредена во пет богати фестивалски вечери на кои ќе...

„Магбет“ ќе ги отвори 43.Мајски оперски вечери

Со премиерната изведба на операта „Магбет“ од Ѓузепе Верди во режија на Марко Спада и под диригентство на Џанлука Мартиненги на 9 мај во...

Покана | Писателката Билјана Црвенковска, ќе биде гостин на штандот на...

Почитувани, Писателката Билјана С. Црвенковска, автор на детскиот роман „Што сонуваше Дедо Мраз", серијалот сликовници „Авантурите на Дина и Додо", дел од изданијата „Пчеличката Маја", како и низа...