МУЗИЧКА ПРОГРАМА

***
Nastani 25-31.01.2016-02

ФОТО ИЗЛОЖБА

invitation Tetris Days

ЛИКОВНА ИЗЛОЖБА

„ТАНЦ” на Ана Андроска во Јавна Соба до 01. февруари 2016.

“DANCE” – Ana Androska in Public Room until 1st of February 2016.

AnaAndroska portfolio-01

ДЕТСКA РАБОТИЛНИЦA

Сабота/ Saturday 30.01.2016
17:00 – 19:00
Декупаж/ Decoupage
* Изучување на техника на декупаж, или салфета техника, изумување идејно решение за украсување на чаша и изведба…
* Learning about decoupage technic – or serviette technic, designing and implementing decoration on a mugs..

Nastani 25-31.01.2016-03
Piano

КУРСЕВИ ПО ПИЈАНО И РАЗВОЈ НА ДЕТСКА КРЕАТИВНОСТ

За деца од 3 до 6 години

Ментори:
Проф. М-р Слаѓана Јовановиќ и М-р Петар Макариевски

ПРВ ЧАС – 27.01.16, СРЕДА ОД 18:00 – 19:00ч.

Прочитајте повеќе – Пијано Курсеви

CO – WORKING

Јавна соба нуди бесплатен заеднички простор со инспиративна деловна атмосфера, погоден за користење од страна на фриленсери, млади професионалци и студенти.
Поминете го денот помеѓу група млади креативни луѓе кои делат многу заеднички нешта, се запознаваат, отпочнуваат соработка и развиваат деловни активности.

Public Room offers free of charge co working space with inspiring business atmosphere suitable for all freelancers, young professionals and students.
Spend your day together among a group of young creative professionals that share common interests, meet each other and start different business activities together.

12628521 1749600328592100 6348185253984671382 o
***

НАСКОРО

Dizajn za site-02
***
LOVE BAZAAR-01
СПОДЕЛИ
Претходна објаваSaliera (соларникот од злато) – ремек делото на Бенвенуто Челини!
Следна објаваМагични слики | Паоло Доменикони
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР