За многумина декември е еден од најубавите месеци во годината, а тоа се должи на предновогодишната атмосфера и еуфорија која го зафаќа секој од нас. Убаво накитените улици, домови и излози даваат посебен шмек на ладните денови пред Нова Година, а сијаличките во различните бои на секого му го топлат срцето и го разнежуваат.

Токму ваква романтична и предновогодишна атмосфера имаме на најурбаното место со најубав поглед во градот на кеј, Bella Vista – Lounge bar & Restaurant. Освен вкусната храна и пријатниот амбиент, Bella Vista на кеј ја донесе Мала Италија во центарот на Скопје, а прекрасната претновогодишна атмосфера со ѕвезденото небо никого не остава рамнодушен.

Се гледаме во Бела Виста на Кеј!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПразнични и новогодишни декорирани маси за ручек или вечера!
Следна објаваНајголемиот фестивал на уметноста во светот-“The Echigo Tsumari Art”
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ