Пет причини зошто сериите се новите филмови

Повеќе ни во Холивуд нема актерка ни актер што би одбил добра улога во една серија, а еве пет причини зошто модерните серии се...

Колку и како да ја консумирате куркумата за најдобар ефект?

Куркумата е најздравото растение на планетата, но колку и како да ја консумирате за најдобар ефект? Куркумата стана број 1, најздраво растение во светот! Таа...

Слободно инвестирајте во овие три модели на чевли!

Ова се трире модели на чевли, за кои сметаме дека ќе бидат најголемите трендови за сезоните пред нас! ЧИЗМИЧКИ ДО ГЛУЖД  Можете да се одлучите за...

Најновите трендови на лустери за вашиот дом!

Светлата се секако едни од клучните архитектонски и дизајнерски елементи во домовите, а како и кај модата, така и тие имаат свои модни трендови секоја...

Најмалата спална соба на светот!

Франсускиот дизајнер Gilles Belley неодамна дизајнираше систем на мебел наречен ROOMS, кој го развива односот помеѓу домашните активности, создавајќи простори за живот и работа, од мебелот кој...

Шарените ранци на Zarа се моден додаток на пролетта!

Оваа година жените ги бираат моделите на торби кои им дозволуваат да имаат слободни раце - токму затоа, овие торби преку рамењата и кожните...

Што се’ ќе може да се види, чуе, вкуси и направи...

Под мотото #воншаблон, за вечните етузијасти за нови и несекојдневни нешта, оваа година решивме да ви понудиме содржина, која нималку нема да ве остави...

10 мистични шуми кои мора да ги погледнете

Немофилисти, оваа статија ви е посветена вам! Ретка колекција од најинтригантните шуми и шумски пејзажи на светот, која ќе го разбуди авантуристот во вас...

Airselfie – мала летечка камера контролирана преку smartphon!

Фотографирањето од високо во етерот, веќе не е ексклузивно резервирано само за филмските екипи кои тоа го прават со помош на дронови, благодарејќи на...

Како да ви порасне косата брзо по неуспешното шишање?

Скоро секоја девојка сонува за долга, здрава и сјајна коса како во рекламите! Но, девојките најчесто го сонуваат тој сон по неуспешно кратење на косата....

За 45 минути без игли за плетење до модерно ќебе!

Модерното XXL ќебе е прилично скапо, но сега можете сами да го сплетете, за само 45 минути без игли за плетење и специјални вештини. Некои...

#MeToo против сексуалните злосторници на насловната страница од TIME

Кое движење ја одбележи 2017 година? #MeToo движењето беше заслужно за кревањето на вербален бунт против сексуалните злосторници, движење кое охрабри толку многу луѓе да зборуваат...