Samo u Dubaiju – najskuplje salonke sveta

Во градот каде што еден здив на воздухот очигледно чини неколку пени, сега може да се купат и чевли во вредност од 33.000 долари…

Овој модерен пар на чевли дебитираше пред неколку дена, а се дело на италијанскиот дизајнер Antoniо Vietri.

Image result for antonio vietri gold shoes

На негова среќа, името Vietri е добро познато во Дубаи, каде што еден пар на златни мокасини беше на продажба со цена од неверојатни 82.000 долари. Љубителите на чевли во оваа дестинација често не се грижат и не прашуваат за цената кога ќе видат нешто им се допаѓа.

Related image

А сега, малку повеќе за чевлите. Свилените салонки се потопени во 24-каратно злато и украсени се со златен и сребрен накит. Ако случајно сакате да го купите овој пар на чевли, можете да изберате помеѓу Сваровски кристали, бисери и дијаманти со кои ќе бидат акцентирани вашиот пар на чевлите!

Image result for antonio vietri gold shoes

“Луѓето тука сакаат ексклузивност и сосема уникатен луксуз, така да сум многу возбуден околу официјалното претставување на нешто што сигурно предходно не го виделе”- изјави Vietri.

Image result for antonio vietri gold shoes

Image result for antonio vietri gold shoes

Related image

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова верзија на серијата Династија!
Следна објаваTom Ford – Tara Crossbody торба!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР