Додека познатите модни имиња ги презентираат своите најнови модели на модните писти ширум светот, на улиците на светските метрополи може да се видат прекрасно облечени девојки. Погледнете ја “уличната мода” во Париз, Милано, Њујорк!!

17-tommy-ton-fall-2015-menswear-street-style-11

10-couture-fashion-week-spring-2015-street-style-15

Amazing-Street-Style-Photos-From-Paris-Fashion-Week-34 (1)

beststreetstyleparisss14women19

los_mejores_looks_de_street_style_en_la_semana_de_la_moda_de_nueva_york_214531793_800x1200

street-style-fall-sunglasses-e1452807983426

lfw-fw2013-street-style-day3-32_14583631875-e1452807682562

shotbygio-george-angelis-solange-knowles-paris-fashion-week-fall-winter-2015-2016-street-style-1061

Street-Style-Trends-From-Fall-Winter-2015-20161

streetfashion_waw1516_milano_021

Fashion-Week-Fall-Winter-2015-2016-Street-Style

MFW-Street-Style-Day-Five

Milan-Fashion-Week-Street-Style

toronto-fashion-week-street-style-05

street-style-milan-fashion-week-shades-04

Candela-Novembre-by-STYLEDUMONDE-Street-Style-Fashion-Blog_MG_4345-e1452807663258

СПОДЕЛИ
Претходна објаваKонкурс | Меѓународниот поетски фестивал
Следна објаваЕлеганција и минимализам [62 м2]
"Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!"! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Intrinsic interest in these two fields, of which I have followed successive developments, and in their singular and profitable union: scientific abstraction and sensory rapture, ephemeral and predictive, the attribute of success and the spirit of ‘innovation. ---------------------------------------------------------------------------------- Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР