Фантастична новозеландска атракција!

Дококу се најдете на Нов Зеланд, никако не смеете да ја заобиколите оваа фантстична туристичка атракција. Redwoods Treewalk Rotorua, нуди неверојатно искуство на истражување на...

Песочни плажи во боја!

Летото кај сите нас ја буди фантазијата за совршен одмор, престој на совршена песочна плажа каде ќе можеме да уживаме во мирисот на морето...

Број 1. здрав тренд во 2017 година!

Запаленијата се на жалост, врската помеѓу големиот број на нашите секојдневни проблеми - од благи пореметувања како што се акните и надуеност до сериозни...

Пролетна колекција од Zara Home

Zara Home ја претстави новата колекција за пролет 2014, инспирирана од мотивите поради кои најмногу го обожуваме ова годишно време. Ведрите дезени и пастелните...

Костим за капење кој ја одбележи летната сезона 2017!

Брендот кој ова лето ги освои сите плажи, кога станува збор за костими за капење, секако е La Revêche. Lа Revêche доаѓа од Сицилија и...

Живот без емоции

Замислете едно утро да се разбудите без емоции,едноставно да ги немате.Да не чувствувате ништо....ни бес,ни љубов,ни тага,ни среќа.... Дали таков човек би бил способен да...

Раперот Trevis Skott е sвезда во новата кампања на Saint Laurent!

  Saint Laurent ја претстави својата нова кампања со позната личност, главната улога ја игра никој друг туку Trevis Skott ... Раперот е ѕвезда на кампањата...

Тренд: Мантил за оваа есен!

Мантилот се наоѓа во гардероберот на секоја трендсетерка. Уште од времето на  Брижит Бардо и Одри Хепберн, сè до денес, е составен дел на...

Мала колиба со спектакуларен поглед

Со површината од само 30 метри квадратни, ретко кој би можел да поверува дека оваа минијатурна куќичка може да понуди комфор и пријатна атмосфера...

Возење во воз

24 годишно момче стои блиску до прозорецот во возот со кој треба да стигне дома, заедно со татко му. Од време на време, тој...

Најубавите тераси во светот

Опкружени се со најубавите пејзажи, над градските кровови, а на чекор од облаците. На нив можете да уживате со сите сетила, да го испиете...

Направи сам – лимонада со јагода

Лимонадата е освежителен пијалак кој е совршен за топлите летни денови. За да се разбие монотонијата на обичната лимонада можете да ги следите инструкциите...

Chanel дебитира со колекција наменета за плажа!

За ова лето луксузната модна куќа Шанел дебитира со облека специјално дизајнирана за плажа. Иако Шанел лансираше костими за капење тука и таму, сега ја...

Совршен мебел за вашиот двор!

Пролетта е сезона за уживање на отворено и наскоро времето се повеќе ќе го поминуваме во екстериерите.... Крајно време е размислиме за тоа како да...

Gucci ја лансираше колекцијата “Year of the Pig” во чест на...

  2019 е година на свињата во која според лунарниот календар влегуваме во средината на февруари, која ни ветува финален прекин со лоши и токсични...
video

Апсурдна, Кафка игра | Denis Galnin

До сите зависници од видео-игри (оние кои признале и оние кои сеуште не), подгответе се да го промените нивото на тежина од „лесно“ во „што...