Кога е вистинското време за вежбање?

Дебатата која во светот на фитнесот и понатаму продолжува да се дискутира е кое е правото време за вежбање, наутро или навечер? Од направените истражувањата,...

ERMANNO SCERVINO колекција есен-зима 2018!

Италијанскиот моден бренд Ermanno Scervino е дефинитивен зависник, кога станува збор за карираниот дезен. Тоа го докажа со најновата колекција за есен-зима 2018 година. Италијанскиот...

Како да живеете убаво во малку квадрати?

Дизајнерот Sam Ben Hamida неодамна го заврши неговиот минијатурен стан од само 24 метри квадратни во Виена, Австрија. Истовремено, тој даде занимливи совети за...

Крв и нафта – на Pickbox пристигнува наследникот на серијата „Далас“

Ако мислевте дека повеќе не е возможно да се збогатите преку бизнисот со нафта, се лажете. Кај нас во Македонија тоа секако оди тешко...

Моќта на љубовта – книга за древната мудрост на Толтеците

Предлог кнога за читање: Моќта на љубовта од Дон Мигел Руис -  Издавачки центар ТРИ  Уметност за мудроста на старите Толтеци Најсреќните мигови во нашиот живот се оние...

VERSACE – машка колекција за есен/зима 2019 година!

Скоро купен од Мајкл Корс Холдингс Лимитед, брендот Versace ја претстави непогрешливата колекција за мажи есен / зима 2019 ... Колекцијата, на многу разигран и...

„Вечер на камерна музика со ансамблот на Игњац Фукс“, Хрватска

„Вечер на камерна музика со ансамблот на Игњац Фукс“, Хрватска Црква Св.Софија 09.08.2018 21:00 ч. Македонската виолинистка Фросина Богданоска потекнува од уметничко семејство под чија закрила ги прави првите чекори...

Фетиш книги | Paweł Fabjański

Paweł Fabjański е моден фотограф од Варшава, Полска. Податок кој ништо не Ви значи доколку не појасниме дека неговата последна фотосесија во соработка со...

„Amalgamation“ | Micaël Reynaud

Францускиот уметник Micaël Reynaud, ги користи портретите на обични луѓе кои ги направил американскиот фотограф Michael Jang за да создаде многу интересна видео анимација. Во...
video

Домино од книги | Bookmans, Аризона

114.000 квадратни метри на кои интересно се стационирани нови/рециклирани книги, музика, филмови, видео игри и сл, кои секојдневно привлекуваат илјадници луѓе да поминат низ...

Во прво лице со книгите | Книжарница Paagman

Во главниот центар на националната библиотека во Хаг, Холандија, дизајнирана е мала земја на книжевните чуда чиј извонреден ефект се должи на големото растојание...

Чистината на децата | Elena Gromova

,,Пред  децата дури и најциничните луѓе ги фрлаат своите вообичаени маски, и стануваат способни да ги почувствуваат чистината и љубовта по кои сите човечки...

Да се убие птицата која се потсмева – Харпер Ли

„Ние никогаш не би можеле да разбереме некого, додека не ги разгледаме работите од негова гледна точка... додека не влеземе во негова кожа и...

Фото натрапници

Натрапниците во фотографиите секогаш се смешни и интересни без разлика дали се случајни или намерни. Уште позабавни се кога тоа се животинчињата. Ви презентираме...

Ретро Gucci патики!

  Во новата колекција Resort 2020 Gucci го претстави својот нов модел на патики наречен Screener ... Моделот беше именуван по дефанзивното спортско движење и беше дизајниран под...

Насликано село во Полска

Луѓето ширум светот обожуваат да ги красат своите домови, но малку од нив тоа го прават толку посветено и вешто како жителите на Залипие,...