Едноставни начини за комплетна детоксикација!

Време е за детоксикација (чистење) на организмот! Сезонскиот детокс, е добар начин да го исчистите телото од токсини, да го забрзате метаболизмот и подобрите севкупното...

Мини торби за пролет 2018 година!

Овие 5 мини торби се актуелни оваа пролет... Првиот модел е Drew Chloe кој доаѓа во разни бои, но нај практична е таа во беж...

Душек за прегратки

Иновативен душек, дизајн на Mehdi Mojtabavi. Меките ленти пена овозможуваат да се создаде простор за рацете и нозете. Одличен за сите оние парови кои...

Куќа од нашите соништа!

  Куќа опкружена со цвеќе ... Оваа куќа во која ќе се вљубите на прв поглед се наоѓа во Данска, а во неа живее четиричлено семејство. Блогерката Луиз...

Песна за чистачот на градските излози

Мојот познаник чистач на градските излози тврди дека ништо под капата небеска не посакува. Кога пред појадокот го мијам излогот на продавницата на Краш вели тој во устата секогаш...

Скали со интересен дизајн и двојна намена

Австралискиот архитект Ендру Мејнард ги дизајнираше овие паметно осмислени скали за домот кои се комбинација од естетика и практика. Жолтите скали истовремено внесуваат свежина...

Тренди кожени јакни за есен 2018!

Многу од нас во периодов се во потрага по убава, модерна но и удобна кожена јакна. Тренд боја за есенва е дефинитвно црната боја...

Танчери насекаде | Jordan Matter

Jordan Matter е главниот виновник кој стои зад оваа серија фотографии под наслов „Танчери меѓу нас“. Станува збор за прекрасни фотографии направени во Њујорк...

Знаењето е моќ | 3D Bookends

Убедени во паролата „Знаењето е моќ“, свесно знаеме каде е стациониран изворот на оваа моќност. Ни помалку, ни повеќе, туку во книгите. Овој дизајн...

Новиот тренд Wabi-Sabi дом!

Неколку чекори за создавање Wabi-Sabi дом  "Wabi-Sabi" е јапонски термин кој во суштина значи да се најде убавина во несовршенството. Wabi се однесува на живеење...

Небојша Пешевски | Со body-paint им давам посебна димензија на човечкото...

Небојша Пешевски е млад и ретко креативен артист од Скопје кој се занимава примарно со професионално шминкање, но има и уште една специфична страст-...

Роулинг најавува, овој Halloween…

Откако Џ.К. Роулинг, креаторката на единствениот-од-својот-вид лик Хари Потер, нешто порано оваа година објави расказ за книжевниот миленик во возрасна верзија; следуваат вести кои...

Основните елементи на дизајнот

Ерика Горочов, дизајнерка од Њујорк го изработила ова извонредно анимирано клипче каде многу концизно и визуелно привлечно се објаснуваат основните елементи на дизајнот, од...

Патувајте неконвенционално – Христианиа!

Ако сакате да стапнете на така необично место, кое не може да се спореди со ниту едно друго, вие треба да ја посетите Христианиа. Овој...

Хороскоп од 22.08. – 28.08.2016 година!

ОВЕН Работа - Оваа недела, сите деловните планови ви одат од рака, а тоа се рефлектира и на вашата финансиска ситуација. Време беше и на...

Сите сезони на Изгубени си го најдоа патот до Pickbox

Една од најгледаните драмски серии во историјата на телевизиската индустрија од 1 април ќе може да се гледа на Pickbox. Ни доаѓаат Сојер, Шепард,...