Модниот бренд Alberta Ferretti продолжува со својата одлична дизајнерска презентација и тукушто ја лансираше својата кампања за пролет/лето 2022 година.

Италијанскиот луксузен бренд ја ангажираше манекенката Gretа Hofer за снимање, нудејќи избор на лесни фустани со долги и кратки силуети, а самата колекција е живописна со светла палета на бои и смели тонови на скапоцени камења.

Со стилските дела на Imruh Asha, Greta позира во фустани кои се надополнети со сандали на платформа и скулптурален накит. Со ненаметлива шминка и  уметничка режија на Marc Ascoli колекцијата беше прикажана и во краток филм.

 „Лесната, но со текстура, колекцијата го потврдува непогрешливиот стил, кој ги помирува спротивностите во неискажаната хармонија“, ги сподели брендот своите впечатоци од пролетната кампања.

„Боите се природни, но светли во живописниот сјај на скапоцените камења – рубин, тиркиз, смарагд и аметист“.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрендови за убавина во 2022 година
Следна објаваЕнтериер: Кои дезени ќе бидат популарни оваа година?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ