Лос Ангелес е дом на многу познати личности, па затоа не е ни чудо што таму доминира супериорноста и луксузот …

Брилијантниот ум кој стои зад компаниите SpaceX и Tesla, купи за себе дом кој е доволно богат со се, содржи четири спални соби и четири купатила, прозорци од подот до таванот, со поглед на градот, океанот и кањонот од речиси секој дел од имотот .

Овој имот, исто така, има голем двор, простран базен со морска вода и спа, премиум кујна со сите модерни апарати и беспрекорен, минималистички ентериер и екстериер. Тука има луксузни камени и мермерни површини, кои се нагласени со парчиња современ мебел, дрвени подови и камин, кој создава уникатна атмосфера.

Ако од секогаш сте сакале да живеете како Илон Маск, ова е одлична можност бидејќи неговиот дом за кој пишуваме се продава по цена од 4,5 милиони долари.

Na prodaju vila Elona MaskaNa prodaju vila Elona MaskaNa prodaju vila Elona MaskaNa prodaju vila Elona MaskaNa prodaju vila Elona MaskaNa prodaju vila Elona Maska

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРита Ора во новата рекламна кампања на Ескада!
Следна објаваУметница ја претвора косата во неверојатни скулптури!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР