Пејачката Рита Ора стана заштитно лице на новата кампања – Ескада пролет / лето 2019 година.

Фотографирана од Крег Мекдина, русокосата пејачка позираше во шарена гардероба со многу елегантни детали. Стилистот Џејмс Кеј vo центар на вниманието ги стави костумите, смелите дизајни и стејтмент чантите. И покрај тоа што се појави во рекламната кампања, Рита Ора ја редизајнираше познатата торба на Ескада “Heart” во жива црвена варијанта.

Rita Ora u novoj Escada kampanjiRita Ora u novoj Escada kampanjiRita Ora u novoj Escada kampanji

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНова кампања на Fendi – пролет/лето 2019!
Следна објаваСе продава вилата на Илон Маск!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР