Неодамна починатиот Карл Лагерфелд беше задолжен за фотографирање на последната кампања на Фенди за пролет / лето 2019 …

Со Каја Гербер, Адук Акеч и Анок Јаи во главните улоги, кампањата содржи студиски фотографии, каде што гледаме минијатурни скалила инспирирани од седиштето на Фенди. Кожни јакни, парчиња тексас и графички принтови дефинитивно се издвојуваат наспроти минималистичката позадина на сетот.

“Карл беше инспириран од нашите скали во дворецот Palazzo della Civilta Italiana во Рим. Ова е како мини верзија на прекрасните скалила, поточно некој вид на метафизичка идеја “, вели Силвија Вентурини Фенди. По смртта на креативниот директор, Вентурини Фенди, коај претходно дизајнираше само модни додатоци, по се изгледа ќе го преземе ready-to-wear отсекот на брендот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваBebe Rexha со нов спот за песната “Last Hurray”!
Следна објаваРита Ора во новата рекламна кампања на Ескада!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР