Пејачката Bebe Rexha го претстави новото видео за нејзината песна”Last Hurrah”.

Видеото го прикажува текстот на песната, а песната ја опишува нејзината потреба за решавање од лошите навики.

Спотот почнува со Bebe кое е облечена како ангел и игра, се забавува и пие, за на крај да заврши во бањата со повраќање на монистри.

Песната “Last Hurray” е продолжение на нејзиниот последен сингл “I’m a Mess”, кој минатата година освои дури 35 места на Billboard топ листите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVirginie Viard е новата креативна директорка на Chanel!
Следна објаваНова кампања на Fendi – пролет/лето 2019!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР