Латиција Кју е 22-годишна уметница која ја користи косата како медиум за изразување на своите идеи и верувања.

Таа создава животни, минијатури и секојдневни предмети со користење на игли, различни материјали, жица, волна и уметоци од коса. За секоја креација потребни се од 20 минути до 2 часа работа.

Иако овие фризури кои талентираната Летиција ги создава не се погодни за секојдневни излегувања или специјални прилики, мораме да признаеме дека изгледаат многу оригинални и забавни.

Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture Umetnica pretvara kosu u neverovatne skulpture

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСе продава вилата на Илон Маск!
Следна објаваМатера “Втор Витлеем”- Европска престолнина на културата во 2019 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР