Холандскиот бренд кој се занимава со производство на теписи, Carpet Sign, неодамна воспостави соработка со познатиот дизајнер Карим Рашид, а резултатот е серија од фантастични 3D теписи.

Колекцијата Lushсе се состои од 12 неверојатни дизајни, живописни бои, геометриски шари и заоблени форми. Резултатот е повеќе од фасцинантен – привлечни дизајни, кои лесно можат да го измамат вашето око.

Компанијата Carpet Sign, на почетокот на оваа година набави 3D машина, со која го прошири опсегот на своето производство, вклучувајќи ја и најновата колекција потпишана од Карим Рашид.

Површината на секој тепих има различна висина, што дава само поинаков впечаток на оптичката перцепција. Секој дизајн кој е во понудата е со 6 различни бои и три големини.Trodimenzionalni tepisi Karima Rašida

Trodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima RašidaTrodimenzionalni tepisi Karima Rašida

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри клучни трендови за претстојната есен / зима 2017!
Следна објаваМиди здолништата се олицетворение на женственост, романтика и безвременски елеганција!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР