Жените во своите гардеробери обично имаат повеќе облека, отколку што можат да ја менуваат цел месец…секој ден, нешто различно…

Najlepše midi suknje po izboru modne urednice

Кога ќе одлучиме да одиме на шопинг, имаме толку многу работи на ум, премногу идеи и многу трендови кои треба да се следат. Сепак, постојат одредени парчиња на облека кои едноставно, секогаш ќе бидат во мода и во кои можеме да изгледаме совршено, без разлика каде и да одиме.

Тоа се работи кои можат да се комбинираат за една лесна прошетка во попладневните часови, за работа, вечерно излагување, па дури и за свечена прилики. Овој пат, ви ги претставуваме најдобрите варијанти на едно од тие парчиња, што е сакано од целиот свет. Тоа се миди здолништа, кои се олицетворение на женственост, романтика и безвременски елеганција.

Погледнете ја нашата галерија и откријте 12 модели на миди здолништа, кои ќе бидат во тренд следната есенска сезона.

Alice & Olivia - Fila Floral-Embroidered Midi suknjaM MISSONI - Geometric Intarsia Midi suknja

Lafayette 148 New York - Adalia Floral suknja

CHRISTOPHER KANE - Flower Print Midi suknja

Roksanda - Sharpin Silk Blend Jacquard suknja

Elodie - Pleated Satin Midi suknjaMaje - Jibralto Striped Knit suknjaDiane Von Furstenberg - Tailored Midi Pencil suknja

Arrive - Amelia Ruffle Wrap suknja

Simone Rocha - Star Embroidered Tulle suknjaMaje - Jenner Lace Midi suknja

CO - Pleated Satin Tea Length suknja

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТри-димензионални теписи од Карим Рашид!
Следна објаваКако ќе изгледа Rolls Roycе во иднина?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР