Кучешки национални тимови на Светското првенство

Преслатки кучиња како учесници на Светското првенство во дресовите на националните тимови од земјите каде што потекнуваат. Интересен проект на Life on White. Англиски...

Безбојниот Цукуру Тазаки и неговите години на аџилак – Харуки Маруками

Некои ја споредуваат со „Норвешка шума“. Некои велат дека ова е вториот тип на книги кои Мураками ги пишува, додека трети велат дека овој...

Љубовни лекции

Дури и најголемите прават грешки. Не бадијала велат дека е човечки да се греши. Но, најдобар совет е да учите од сопствените и туѓите...

Anthony Vaccarelloв | Асиметрични кроеви и длабоки изрези

Познат по своите "body-con" силуети, дизајнерот Anthony Vaccarello, својата колекција за пролет - лето 2016 ја претстави на модната недела во Париз. Моделот  Edie Campbell ја...

Стил и елеганција во 38м2

Потребно е многу креативност и добра организација, за станбен простор со мала површина функционално да се адаптира на животните потреби. Но, за стилот и...

Последното лето – Ен Брешерс

Од авторката на „Сестринството на патувачките фармерки“ и неговите продолженија, доаѓа овој роман во кој не е изненадувачки фактот што, иако се декларира како...

Модни трендови во 2019 година!

  Реинтерпретирањето на трендовите од минатото е веќе вообичаена практика, бидејќи модата постојано циркулира и се надградува, така што секоја година по-нешто извлекуваме од нафталин...

Месец на дизајнот – Љубљана 2014

,,Месец на дизајн’’ (,,Mesec oblikovanja’’) во Љубљана е еден од најпознатите годишни настани во Словенија, чија традиција бележи повеќе од една деценија постоење. Во...

Британската елита во новата Божиќна кампања на Burberry! Naomi Campbell и...

Модниот бренд кој се воздигна на ниво на британска икона - Burberry, спремно го прифати предизвикот и успешно одговори на него - 15 години на...

Aпослутно сме воодушевени од Delpozo – есен/зима 2016!

Извонредниот Delpozo е шпански моден бренд, чии колекции од сезона во сезона не воодушевуваат. Големата креативност и убавината на дизајнот, ги одушеви сите во модниот...

André Sanchez | Феминистички надреални портрети

Извондреден микс на фотографијата и портретот. André Sanchez направи комбинација од фотографии направени за време на неговите патувања и фотографски портрети. Делата се нежни, поткрепени со...

Февруарска понуда од IKEA!

За месец февруари, IKEA ја претставува помалку темната, но елегантна атмосфера - нови полици кои подобро го организираат работниот и животниот простор, нова кујна,...

Библиотеката Yangzhou Zhongshuge е безконечен тунел од книги!

Ентериерот на Zhongshug Yangzhou, кинеска библиотека и книжарница, е дизајниран да изгледа како бесконечен тунел од книги. Кинески град Yangzhou е познат по своите  грациозни...

Интересни светски дестинации за авантуристи и пасионирани фотографи!

Доколку сте вљубеник во патувањата, а воедно сте и пасиониран фотограф во оваа прилика ќе ви ги претставиме најубавите светски туристички дестинации во кои...

Ова се парфемите кои ги заведуваат мажите!

  Дали знаете кои женски парфеми најмногу им се допаѓаат на мажите, а кои ги одбиваат? Парфемите имаат тенденција да заведуваат и одбиваат. Повеќе отколку што...
video

Marc Jacobs | Боксерски ѓердани

Краток филм со момче весело танцувајќи околу иконски знаменитости во Лондон, Њујорк и Париз, се до средбата со својот противник. Ова видео е промоција...