Нов станбен комплекс во Лондон со делукс пентхауси!

Успешната компанија Almacantar, е спремна да почне со изградба на луксузен станбен облакодер, со станови кои ќе имаат од една до пет спални соби,...

Ретро гламур (втор дел)

По првиот дел црно-бели фотографии, овој пат повторно ви го претставуваме гламурот од крајот на 30тите до средината на 60тите години во фотографии во...

Три-вековната библиотека во Даблин

Париз е градот на светлината, Њујорк е градот на слободата, а Даблин е градот на среќата. Среќа, не само за љубителите на ирските пабови, туку...

Вечно полни Starbucks шолји

Споредувањето на животот со половина полна наместо половина празна чаша како дел од Starbucks филозофијата беше инспирација за јапонскиот дизајнерски тим Nendo да ги...

Најубавите базени во светот

Кога би можеле да изберете дестинација каде со задоволство би побегнале во моментов, знаете ли која би била таа? Пронајдовме точно дванаесет светски локации...
video

Diane von Furstenberg | Низ стакло

Најновата колекција пролет/лето 2013 на Diane von Furstenberg презентирана на Њујоршката Модна недела преку очите на луѓето кои се заслужни за тоа- стилистите, моделите и самата...

Zara: твид за оваа есен и зима!

  Zara има нова колекција од твид Иако многумина ќе ги одберат моделите од твид како деловна гардероба или за пригоди каде е потребна дискретна елеганција,...

Најдобра до сега – пролетна колекција 2018 на ZARA!

Се  обидуваме да ја контролираме постојаната желба за купување, но откако ќе видите што ни подготви Зара за оваа пролет, нема да ви биде...
video

Умри машки 5

A Good Day to Die Hard, односно култната акција „Умри машки“ доби и свое петто продолжение.   Во филмот Брус Вилис е повторно во...

Повторен почеток | Здраво, септември!

Како по непишано правило, почетокот на учебната година секогаш означува позитивно расположение иако враќањето во училишните клупи не секогаш подразбира радост. И обично, на...
video

Велосипед што создава музика

Сè околу нас создава некаков звук, а секој звук сам по себе е мелодија. Композиторот Johnnyrandom бил заљубен во својот велосипед уште од дете....

Најслатки зимски папучи за него и неа!

Папучите се домашни обувки кои веројатно ретко ги купувате самите за себе. Можеби си велите...зошто да трошите пари на домашни папучи кои ги носите...

Идеална маса за љубителите на уникатна естетика!

  Ако со подеднаква страст го сакате кафето и естетиката, еве едно интересно парче мебел ... Освен што ќе го редизајнирате аголот на вашиот дом, во...

Балерини низ урбаниот хаос | Dane Shitagi

Балетот е елегантен танц во кој многумина уживаат: убавина за нашите очи. Фотографот Dane Shitagi создава серија фотографии насловени како „Проект: Балерина“. Проектот првично...

Stella McCartney look-book, аксесоари 2016

Познатата англиска модна креаторка Stella McCartney ја лансираше својата најнова колекција на модни додатоци за 2016 година. Таа е познат борец за правата на...

Феноменална милениумска колекција на Dolce & Gabbana!

Италијанското дуо Dolce & Gabbana не се само модни виртуози, туку и кралеви на перформансот. Тоа го докажаа и на модната ревија есен/зима 2017/18, кога...