001

Рустичниот стил изгледа слатко, топло и пријатно, нудејќи се’ што е потребно за опуштање по студениот зимски ден. Во пресрет на новогодишните и божиќните празници, ви претставуваме неколку преубави украси и венци во рустичен стил, со кои можете да создадете вистинска зимска идила во домот. За нивна изработка најчесто се користат природните материјали, како што се: дрво, кора од дрво, шишарки и јута. Лампионите за новогодишната елка можете да ги преслечете во платно од јута, да направите венче од дрвени гранки, а од кората, пак, многубројни украсни детали. Поголемите парчиња дрво се погодни за подготовка за држач за свеќи или ѕвезди, а доколку додате и некоја борова шишарка, ќе добиете совршена декорација во екот на зимските прослави. Во продолжение, погледнете дел од предлозите за оваа намена, бидете креативни и направете прекрасна празнична атмосфера во домот.

002003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 015 016 017

СПОДЕЛИ
Претходна објаваТрикови од девојките со совршена кожа
Следна објаваКонкурс за песни и раскази во „Ш“
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ