Можеби сандалите не потсетуваат на летото, но модата се погрижи да го вклучи овој тип на женски обувки во стилот на секоја сезона.

 KARL LAGERFELD

Секако, со доаѓањето на пролетта, расположението за носење сандали е многу посилно, бидејќи времето станува се потопло и секако, ова е моментот кога можеме да почнеме да купуваме нови модели, а со тоа и ќе ги збогатиме нашите стајлинзи за време на топлата сезона.

VALENTINO GARAVANI

Трендот „party dressing“ кој се појави како доминантен минатата година ги врати на прв план чевлите за забави. Секако, тоа не значи дека моделите од сатен или сандали со светки и кристали не можат да се вклопат во нашите секојдневни стајлинзи. Глам сандалите можат да послужат како додаток кој ќе додаде интензитет и ќе го надгради минималистичкиот и „мирен“ аутфит.

 PEDRO GARCIA

Затоа инвестирајте во сандали со светли бои (фуксија, зелена, сина, жолта, портокалова и виолетова кои се меѓу популарните нијанси на сезоната), луксузни текстури и светли украси. Од друга страна, доколку не сте голем љубител на овој тип кој зрачи со гламур, можете да прибегнете кон класичната црна боја или беж тонови и безвременски силуети кои сами по себе зрачат со елеганција.

Во галеријата погледнете ги моделите кои се истакнуваат оваа пролет!

BOTTEGA VENETA

 RENE CAOVILLA MANOLO BLAHNIK

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација: 10 парчиња без кои летната гардероба е незамислива
Следна објаваМодна кампања на Saint Laurent – пролет/лето 2022 година
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ