Првото нешто што ќе забележите на првата верзија на моделот Navitimerна Breitling е она што го нема.

Не постојат дијамантски рамки, нема пеперутки или цветни детали, нема пастелни бои. Само малку помала верзија на класичен машки часовник со опција за бирање на детал на бисер и мали дијаманти.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРецепт за вкусни американски палачинки
Следна објаваШто прават супермоделите од 90-тите во карантин?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ