Женската и машката колекција пролет/ лето 2018. H & M Studio, повторно ќе се претстави на Париската модна недела, овој пат во Musée des Arts Décoratifs на  улицата Риволи. Како и минатата година, H & M продолжува со концептот за продажба и купување “Види сега, купувај сега”.

Клучната инспирација на H & M Studio S / S 2018 оваа сезона е јапонскиот минималистички дизајн и тивката префинетост, па затоа не е изненадување дека H & M ќе биде спонзор на големата изложба за Јапонија, која ќе се одржи токму во Musée des Arts Décoratifs. Изложбата ќе се отвори подоцна оваа година и ќе прослави 150 години културна размена меѓу Франција и Јапонија и ќе го истражува влијанието на Јапонија во западната култура.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНајзаводливите, романтични парчиња доаѓаат во Women’secret
Следна објаваСтариот мебел од IKEA денес е скапоцен!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР