Португалија. Земја со брзо темпо на живот, прекрасни модерни пејсажи и пријатна клима.

Kirill Neiezhmakov e авторот на ова т.н. timelapse видео, кое на одличен начин ја доловува целата атмосфера во неверојатните португалски градови Лисабон и Сесимбра. Врвни аудиовизуелни ефекти кои за само 3 минути ќе ве натераат да оставите сé и да заминете таму. Ако ништо друго, фантазирањето е бесплатно :) Уживајте.

1

2

3

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМоден тренд | Ранец
Следна објаваМал стан во поткровје
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ