000

Компактен, пријатен и вкусно уреден – вака изгледа домот на една млада стилистка, спакуван во станбен простор со површина од само 34 метри квадратни. Нејзиниот мини дом (студио) се наоѓа во поткровје со ниско закосени тавани, каде скромната квадратура нималку не ја ограничува функционалноста и удобното чувство во ентериерот. Со низата паметни решенија, изборот на светли бои и минималистички украси, овој животен простор е одлична инспирација за тоа како може да изгледа домот на една млада и самостојна дама. Веднаш до влезниот ходник е поставен лажниот ѕид кој суптилно ја раздвојува спалната соба и креветот од остатокот во станот. Во делот со мала висина е поставена кујната, што се покажува како фино решение бидејќи овозможува на најдобар начин да се искористи просторот. Поради лимитираната површина креиран е отворен план во кој се распоредени дневниот престој, трпезаријата и кујната, а светлината непречено циркулира до секое катче. Среден е во скандинавски стил, со доминација на белата боја и декоративни детали избрани со многу вкус од самата сопственичка. Мини стан по женска мера – инспирирајте се!

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПрекрасната Португалија
Следна објаваНаправи сам | Од стари гуми до нови предмети
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ