Lotus Design Store – најдобриот македонски дизајн на едно место

Седумнаесет домашни и странски дизајнерски имиња ќе отпочнат продажба на своите парчиња во новата концептуална продавница Lotus Design Store, која ќе биде отворена во...

Престижот – Кристофер Прист

„Секој голем магичен трик се состои од три чина, односно три дела. Првиот дел се нарекува „Залог“. Магионичарот Ви покажува нешто обично: шпил карти,...

Miu Miu – ода на женското пријателство!

Во новата пред - есенска кампања 2017. на Miu Miu, актерката Џејми Кинг, како и моделите Саманта Арчибалд, Хоџис и Лили Новa, се појавуваат...

Eclipse, најнеобични очила за сонце!

Очила за сонце, какви не сме виделе до сега! Eclipse, очилата за сонце, се многу повеќе од моден дизајн. Станува збор за комплексна структура на...

165 години од смртта на Едгар Алан По

„Се' што гледаме или ни се чини дека гледаме, е само сон во сонот.“ - Едгар Алан По 165 од смртта на еден од најголемите великани...

Miyake Bao Bao – нова колекција на чанти!

  Кога ќе речеме Issey Miyake, првото нешто што ни доаѓа на ум е исклучителниот, интелигентен дизајн, кој не води до легендарните модни парчиња… Сето горенаведено беше...

Градот кој никогаш не спие | Pixers

Доколку планирате да внесете карактер во ентериерот во Вашиот дом, тапетите со наслов „Градот кој никогаш не спие“ е совршен за Вас. Производ на...

Поранешно училиште претворено во модерен дом!

Сегашниот актуелен тренд е: реновирање на старите згради, пренамена во нови цели и повторно користење ... Таквите активности можат да заштедат многу пари и да...

Circu Магичен мебел – луксузен бренд за деца!

Circu Магичен мебел - луксузен бренд за деца На интернет го пронајдовме овој прекрасен бренд од Португалија и сакаме да ви го претставиме. Дизајнот на...

Модерна и разиграна кампања на Фенди!

  Фенди ги ангажираше моделите и браќа Сапона, како лица на нивната колекција есен / зима 2020 година. Браќата позираа во студиото и носеа ултра луксузни...

Металик кармините за усни се новиот тренд!

Можеби се прашувате - металик кармин? Меѓутоа овој голем makeup тренд би можел и вас да ве заинтересира: металик нијансите, се одличен избор за сите тенови на...

Најдобри решенија за уживање на тераси!

Летото е време во годината кога повеќето од нас се чувствуваат многу попријатно во надворешниот простор отколку внатре. Деновите се подолги и сè е посветло,...