Кога сакаме да видиме убава природа со целата нејзина магија, интересни пејсажи, историски и културни споменици, ние честопати патуваме премногу далеку од нашата земја, надевајќи се дека таму, во некоја подалечна дестинација ќе го најдеме тоа што го бараме.

Земјите кои се наоѓаат во нашата близина, честопати ги запоставуваме, токму заради таа близина, тие не ни се доволно интересни. Романија е секако, една од тие.

Што знаете за Романија, сем дека во неа се наоѓаат Карпатите и дека злогласниот гроф Дракула е од таму? Романија е прекрасна европска земја со убави идилични пејсажи, шармантна архитектура и богата историја.

Овој пат ви претставуваме галерија на фотографии, кои сосем малку ќе ви ја претстават убавината на оваа земја и можеби ќе ве инспирираат да ја посетите на следното ваше патување!Skrivena lepota Rumunije

Skrivena lepota RumunijeSkrivena lepota Rumunije

Skrivena lepota RumunijeSkrivena lepota RumunijeSkrivena lepota RumunijeSkrivena lepota RumunijeSkrivena lepota RumunijeSkrivena lepota RumunijeSkrivena lepota RumunijeSkrivena lepota RumunijeSkrivena lepota RumunijeSkrivena lepota Rumunije

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава“The secret room” in Eiffel Tower
Следна објаваКимоното во комбинација со фармерки е хит на сезоната!
Пилотот кој раководи со летот кој ја открива креативната страна на животот е вечен поддржувач на широката палета уметности, со хиперактивен печат. Без ефект на изненадување поради уметничкиот допир од мали нозе и израснувањето во семејна атмосфера на вистински уметници прават од него модерен боем, шармантен екцентрик, вистински гурман, патувач и трагач по креативитет низ секој агол на планетата. Затекнат во маркетингот и односите со јавност, не успева да се оддели од креативниот максимум во секоја сфера на живеењето.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР