Дали знаете дека кимоното е хит на сезоната!

Кимоното е традиционално јапонско парќе од облеката , а оваа сезона добива сосем нова улога. Во комбинација со тексасот стана омилена модна комбинација на сите трендсетерки!

Познатите дами комоното најчесто го комбинираат сп фармерки си рамен крој, обична мајца и сандали или летни чизми. Денес кимоното го гледаме во различни дезени и бои, со јапонски мотиви или реси….

Оваа дневна комбинација изгледа доста едноставно, но во исто време иновативно и освежувачки.

Savršena prolećna kombinacija: kimono + farmerke

Savršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerkeSavršena prolećna kombinacija: kimono + farmerke

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСкриената убавина на Романија!
Следна објаваПролетно-летни фустани!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР