Човекот кој го дизанираше најпознатото архитектонското здание, симболот на Париз, Ајфеловата кула, Gustave Eiffel истовремено ги дизајнирал станот кој е т.н “Secret Room” кој се наоѓа на врвот на 300 метарската висока кула.

Покрај огромните понуди кои ги добивал познатиот архитект од многу богати клиенти во тоа време, тој не сакал да слушне да го продаде. Го чувал само за свои потреби и уживање.

Станот се состои од две спални соби, бања, дневна соба и нуди преубав поглед на градот на светлината. Бесценето, зарем не?

Денес овој стан е еден вид на музеј, кој секојденвно го посетуваат голем број туристи и посетители!

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава14 Совршени пролетни фустани!
Следна објаваСкриената убавина на Романија!
Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР