Областа околу половината е еден од најголемите проблеми за многу жени. Обликот на половината е често резултат на генетиката, но со помош на одредени вежби може да се обликува и прилагоди на структурата на телото.

Добрата вест е дека нема потреба да се прават долги или тешки вежби бидејќи скоро секој тренингот ги содржи оние што ќе помогнат да се формира совршен половината. За да го постигнете изгледот на половината што го сакате, покрај самото вежбање, исхраната е исто така исклучително важна. Имено, она што првенствено треба да се замени е нездрава, пржена и висококалорична храна, со здрави варијанти. Разни овошја и зеленчук, здрави житарки, риба и бело месо се одличен избор. Се разбира, диетата во здрава варијанта може целосно да се прилагоди на вашите сопствени желби и преференции. Понатаму, кога станува збор за вежбање, кардио вежбите се универзален начин да помогнете во топењето на килограми, но и да се обликува телото, и да се фокусира со дополнително внимание на пределот на половината. Подолу избравме одлично видео кое ќе послужи како одлична инспирација!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваРамни чевли и здолништа – наши лојални сојузници во овие тешки времиња!
Следна објаваПристигнува “Chromatica”, новиот албум на Lady Gaga
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ