Откако го одложи датумот на издавање на нејзиниот нов албум кон крајот на март, како резултат на катастрофална криза со короната, Лејди Гага вчера откри дека “Chromatica” дефинитивно доаѓа на 29 мај годинава. Ова е нејзиниот нов, долго најавуван, шести студиски албум, кој привлече големо внимание кај медиумите во првата половина од годината.

34-годишната ѕвезда го најави на својот инстаграм профил. „Патувањето продолжува. Официјално може да ми се придружите во лансирањето на албумот„ #Chromatica на 29 мај“, напиша Гага. „Chromatica“ првично требаше да биде лансиран на 10 април.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕдноставни вежби за тенка половина
Следна објава15 прекрасни парчиња облека со дезен на точки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ