Идилична атмосфера за читање за секој библиофил е во огромна винтиџ библиотека, каде може да се почувствува духот на знаењето.

Секундарна омилена локација е во природа, под слабото есенско Сонце.

Канадското студио, AKB, се погрижи за читателите со еден генијално осмислен дизајн за мини библиотека во форма на коцка, совршена за во парк. Оваа коцка има прозорци, клупи, а најважното од се – многу книги. Именувана како Story Pod, оваа библиотека за да ја запази автентичноста, се отвора како книга.

Колку би било убаво да имаме вакво нешто во нашите паркови, каде ќе ги запознаваме и најмилите со убавината на книжевноста и знаењето.

0000

0001

0002

0003

0004

0005

0006

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодерните проблеми на дизајнерите
Следна објава“Aria”- Магија во просторот
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ