video

(Cyrillic) заедно со (Iwayo) и (Dina) со нова соработка “Right Here”

После успешната соработка на "Feel Like" која што е издадена на CDeep Music и беше одлично прифатена како од македонската така и од публика...

Хит бои за есенската сезона

Есента е годишно време во кое можеме да ги видиме најубавите бои кога станува збор за природата. Што се однесува пак до модните стилови...

Топ 3 #DivianArts инстаграм фотографии за оваа недела!

Дозволете да Ви ги претставиме победниците на нашиот неделен  фото натпревар на Instagram! Фросина Фросина е аматер фотограф чиј најголем предизвик е фотографирање на спонтани портрети, а есенцијален детаљ...

Тренд – големо враќање на клупите!

Оваа клупа дизајнирана од Patrick Kusters, ја краси едноставниот дизајн со челична рамка и дрвена површина, за да се создаде големо, впечатливо и практично...

“Book Tote bag”-Dior хит торба за лето 2018!

На социјалните мрежи како што се Фејсбук и Инстаграм во последно време можеме да забележиме дека модните инфлуенсерки и блогерки масовно ја носат новата...

Пи Ворлд ќе ја промовиракнигата „Тајните на светските ПР експерти“

Светски познатата македонска компанија за организација на маркетинг настани Пи Ворлдна македонската публика ќе и ја претстави својата прва стручна книга „Тајните на светските...

Zac Posen: Романтична и екстремно женствена колекција!

Екстремно женствено, одлично, без никакви недостатоци - ви ја презентираме колекцијата пролет / лето 2018 на модната куќа Zac Posen. Фустаните од колекцијата изгледаат неверојатно...

Плетени шалови за големи и мали!

Nina Führer од Холандија, се одлучила да креира нешто ново и понакво - одлучила да плете како што таа кажува "скулптури кои се носат"....

Најдобри решенија за уживање на тераси!

Летото е време во годината кога повеќето од нас се чувствуваат многу попријатно во надворешниот простор отколку внатре. Деновите се подолги и сè е посветло,...

Автентичност и едноставност се клучни елемнти на модерниот дом!

MNy Arkitekter studio го дизајнираше овој дом со име House Åkerudden, кој се наоѓа крај езеро во руралната област Tenala во Финска. Резултатот е...

Јужна Америка: Сао Паоло и Буенос Аирес градови кои треба да...

 Сао Паоло, Бразил Сао Паоло е најголемиот град во Бразил. Таму ќе се сретнете со неверојатната разноликост на уметноста, културната сцена и кулинарство, така што...

Коферот Modobag потполно ќе го промени начинот на патување!

Заборавете на трчењето со коферот по ходниците на аеродромите - новиот проект на Indiegogo platform, го претвора коферот во моторизирано превозно средство. Modobag е...

Kate Moss како сирена е заштитино лице на новата YSL кампања!

  Yves Saint Laurent ја започна кампањата за зимската колекција, одбирајќи ја Kate Moss какао заштитно лице. Легендарниот британски модел чија автентична појава не престана да ги краси едиторијалите...

Ирина Тошева го затвори 14.Моден викенд Скопје

По три дена и дванаесет модни ревии во „Скопје Мериот хотел“ есенското издание на Моден викенд Скопје го затворија креаците на дизајнерката Ирина Тошева. Доследна...

Лето во нови H&M модели – Riviera Dreaming!

Во екот на летната сезона, шведската модна куќа лансираше уште една колекција која изгледа како моден сон на сите љубители на релаксираната морска атмосфера. Инспирацијата...

11 жени кои го промениле светот!

Жената низ векови и векови мачно се борела за своето место под сонцето. Омаловажена и обесправена, таа жестоко ги барала своите, не женски, туку...