Американскиот телевизиски гигант CW одлучи да направи римејк на Династија, култната серија од 1980-тите, за животот на нафтените магнати од Денвер.

Овој пат просперитниот клан живее во Атланта, а некои ликови ги променија улогите, бојата на кожата, па дури и полот. Но, жешките страсти во новата верзија се жестоки како во оригиналот. Интересна е модната компонента која ни овој пат не не’ разочара. Главните протагонисти се облечени во некои од најдобрите Haute Couture парчиња, а ние ви го прикажуваме водичот на најдобрите модни комбинации.

Fallon Carrington (Elizabeth Gillies) е облечена во фустан на Thierry Mugler и чевли од дизајнерот Rene Caovilla.

Fallon Carrington (Elizabeth Gillies) во кошула на Stellа McCartney.

Fallon Carrington (Elizabeth Gillies) во чевли на Valentino и фустан на Dolce&Gabanna.

Fallon Carrington (Elizabeth Gillies) во фустан на Saint Laurent и клач торбичка од Charlotte Olympia.

Fallon Carrington (Elizabeth Gillies) во Moschino костим.

Krystle Carrington (Nathalie Kelley) во фустан на Brandon Maxwell.

Krystle Carrington (Nathalie Kelley) во џемпер на Ryan Rochа, пантолони Alice+Olivia и шапка Gladys Tamez Millinery.

.Krystle Carrington (Nathalie Kelley) во фустан на  Juan Carlos Obando.

Krystle Carrington (Nathalie Kelley) u haljini Giambattista Valli.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕве ја бојата која ќе ја одбележи 2018 година!
Следна објаваСлободна волја – Виктор Ремизов
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР