Модниот свет на големо се спрема за пролетната сезона 2016 година – a таа гласи – “Погледнете во мене”!

Петте тренда кои ќе преовладуваат се :  Изрази се, (Express Yourself) – Нови номади, Деконструирани кошули, Нова тантела и Урбан шик!

Потполно ќе се изненадите како ќе се облекуваме следнава сезона..а ќе се навикнеме брзо!

Ви прикажуваме само кратко, какви се новите трендови, а секој поединечно ќе го разработиме деновиве. Дознајте први, кај нас!

  1. Изрази се!

BG-6FTZ_mz 2. Нови номади!

BGW0AJ4_mz3. Деконструирани кошули!

BGW0BE2_mk4. Нова тантела!

BGW0ACN_mz5. Урбан шик!BGW0ALQ_ak

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДекорирајте го домот со галериски sид!
Следна објаваЕдноставни рецепти на интернет за домашна храна!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ