Кои рецепти најмногу се читаат на интернет? Ние би кажале тие наједноставните. Поголемиот дел од луѓето работат и немаат време за спремање храна од неколку саати. Сите сакаме нешто вкусно а едноставно спремено. Се враќаме кон традицијата, на некој помодерен начин – со помалку маснотии и повеќе здрави продукти. Никој нема време за модерните чуда на денешната гастрономија. Треба да се храниме што поедноставно и поздраво.

Здрав доручек, овошје, житарки, јајце и сок од портокал.hitportal-pojadok

За ручек – изборот е поголем…..

чорба од кељ, компир и прас со сланина….

DSCN4977-61f67eили пилешко со зеленчук во Вок тава…..

1102601-13281272

свежи салати….hitportal-zelena-salataсалата од компир , кисели краставици и домашен мајонез,

brz-obrok-salata-od-kompiri-i-kiseli-krastavicki-01

посна манџа…..

hitkujna-posna-manga

пица,

FPslider_pizzadostava_03

грав,

mkd-102515

Палачинки,

35

Риба

hitkujna-losos

Чизкејк.

cheesecake2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодните трендови за пролет 2016! Дознајте први!
Следна објаваКолекции пролет/лето 2016 Fashion&Friends
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ