Како визуелно да ги издолжите нозете со облека

Многу жени сакаат да имаат "3 метри" долги нозе и многумина сметаат дека нозете се најсекси женски атрибут. Но, немаме среќа сите нозе како...

Ова е моментално најпопуларната фризура во светот

  Боб фризурите се голем хит во 2022 година, успешно ни докажуваат колку оваа должина на коса може да биде со волимен, женствена и секси. Дали...

Неверојатно убавата кралица Летиција во фустан како принцеза од цртан филм!

Шпанската убавица повторно изненадува со својот префинет вкус ... Кралицата Летиција несомнено ќе остане во историјата како една од најубавите и најмодерни членови на кралското...

Најдобри лесни парфеми – оаза на задоволство и свежина!

  Свежи и нежни, летните ароми се совршени за да не освежат како морски ветер ... Во летните горештини, потрагата по свежина и леснотија минува и...

12 комбинации на бои за пролет

Добриот вкус не подразбира само купување квалитетни парчиња облека и детали, туку и да знаете како да ги комбинирате, особено кога се боите во...

Шапки инспирирани од делата на Матис

Лора Апсит Ливенс е една од многуте дизајнери кои наоѓаат инспирација во сликарството. Овојпат, таа создаде шапки кои се инспирирани од делата на легендардниот сликар...

Гламурозна модна линија на накит-(Ines Atelier)

Младата модна дизајнерка Ines Atelier која за многу краток период постигна вртоглав успех во светот на модата не престанува да ја воодушевува публиката со...

Безвременскиот луксуз наречен “Goyard”!

Двеста години стариот бренд "Goyard" е статусен симбол на богатите, a воедно и  најпознат и најпосакуван меѓу славните личности од светскиот џет-сет. Неговиот безвременски луксуз го...

Ming Ma-Новата звезда на модното небо!

Во последните неколку години Кина станува една од најважните дестинации каде се пласираат новите модни дизајнерски имиња. Шангај со своите 22 милиони жители е...

Најубавите модни изданија од отворањето на Венецискиот филмски фестивал

  Познатиот филмски фестивал,  на чиј црвен тепих ќе продефилира холивудската и европската актерска елита во следните десет дена, може да се пофали со премиерата...