Имаме добри вести: не ви треба кратење на косата, туку стилизирање на фризурата која веќе ја носите.

Понекогаш мислите дека на вашата коса и е потребна кратење и нова фризура, но всушност само сакате да ја стилизирате подобро.

А вие навистина, не сакате шишки – само сакате вашата коса да изгледа поинаку, можеби поинтересно отколку што изгледа во моментот.

Значи, вреди да се погледне во кутијата со венчиња, панделки и гумички, која собира прашина на полиците и да се инспирираме, подалеку од рутинската пунџа, прицврстена со клипови. Креативните можности се бесконечни, но има три специјални фризури кои ќе доминираат насекаде оваа есен.

Разбудете ја креативната девојка во вас со две еднакви плетенки префрлени напред или повторно стилизирајте го венчето во големи димензии. Ќе изгледате шик и тренди и што е најважно – ќе се поштедите од потенцијалното жалење откако ќе ја скратите должината на косата.

“Gossip girl” венче

Полу – опашка

Предни плетенки

СПОДЕЛИ
Претходна објаваGUCCI Décor: бидете кустос на вашиот животен простор
Следна објаваНајдобри примери како да го „зачините“ вашиот септемвриски стил со блејзер!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ