Зошто само би носеле италијански луксуз, кога можете да живеете со него?

Ако креативниот директор Алесандро Микеле не научи на нешто, тоа е дека индивидуалниот израз преку дизајнот не познава граници.

Во светот на Гучи, можностите што постојат за комбинирање бои, форми и модели се бесконечни. За Микеле, секоја креација е нова можност да дизајнира, го меша наследството со самоизразување, секогаш инспириран од жестоката и екстравагантна страна на природата.

Новата колекција на GUCCI Décor не е исклучок, бидејќи Микеле ни прикажува избор на парчиња кои не прават вистински куратори на нашиот простор за живеење.

Колекцијата за домот го отелотворува заштитниот знак на Гучи облеката и ве води до простор каде што е можно не само да носите италијански луксуз, туку и да живеете во него.

Секое парче ги претставува карактеристичните елементи на брендот, без разлика дали се работи за GG -модел, мотиви на пчели и sвезди.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваУбавата Eiza González е прва латино амбасадорка на брендот BULGARI
Следна објаваТри специјални фризури кои ќе доминираат насекаде оваа есен
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ