Њујоршката модна дизајнерка Chatrine Holstein е ново име на модната сцена која со вртоглава брзина го освои модниот свет лансирајќи го својот бренд пред неполни четири години.

>Неодамна таа ја престави својата најнова модна линија со наслов (RESORT 2020).

Колекцијата содржи модни аксесоари, торби и чевли со т.н Kitten heels потпетици, а ги обожуваат љубителиките кои го преферираат минимализмот во својот личен стил. Многу бројни холивудски звезди од филмското платно ги носат овие впечатливи модели. Судејќи по фотографиите кои можат да се видат на улиците на светските метрополи, моделите на Holstein и те како се застапени кај модните инсајдери. 

За оваа прилика ние издвоивме за вас едни од највпечатливите модели на чевли кои се карактеризираат со еднставен дизајн, истите може да се најдат и онлајн и тоа во три бои, црна, карамел и шарени. Несомнено е дека сите дами со сопствен стил ќе посакаат сезонава да имаат барем еден модел од овие чевли.

СПОДЕЛИ
Претходна објава„БРОНДЕ“ – хит боја на коса!
Следна објава20. Моден Викенд Скопје
Art will remain the most astonishing activity of mankind born out of struggle between wisdom and madness between dream and reality in our mind!! My main fields of interest are arts and culture, but I am easily adaptable to different types of topics. Со повеќе од солидни познавања на класичната уметност и со исклучителнo познавање на француската мода и стил на живеење, Маја ја презентрира убавината на уметноста во посебните мигови на секојдневието, нагласувајќи го акцентот на идиличните егзотични патувања. Формалната цел на убавината е страста на љубовта; (нејзина омилена изрека).

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР