Како да ја добиете најмодерната боја на коса …

Ниту руса, ниту кафена, но нешто помеѓу. Ако сакате промена, не двоумете се да изберете темно руса нијанса за оваа есен.

На Запад, експертите ја нарекоа оваа боја – бронде (фузија на два збора “brown and blond”). „БРОНДЕ“ се верува дека е исклучително прилагодлива боја на коса, бидејќи е комбинација на ладни и топли тонови, во исто време совршено се прилагодува на различни бои на кожата и очите.

Важно е на косата да и се додаде максимум две или три нијанси во споредба со природната боја. Значи ефектот е природен, што е клучот за модерен изглед оваа сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДлабоки антилоп чевли: 10 модели за сезоната есен!
Следна објаваKitten heels-нова колекција со потпис на Chatrine Holstein
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР