Од изгледот на шишенцата до основните мирисни ноти, најдобрите нови пролетни мириси кои туку што дојдоа на пазарот, ја нагласуваат и слават самодовербата.

Пролетта е време на нови почетоци и будење, а секако и период во кој нашите зимски парфеми ги заменуваме со малку полесни мирисни ноти.

Miu Miu, L’eau Rosée
Само најмодерните и најуспешните, ги претпочитаат парфемите со главни ноти на ружи, бидејќи ним, никако не им одговараат класичните ноти.Proenza Schouler, Arizona
Како сончеви зраци кои ја галат вашата кожа во топлиот пустински ден. Arizona е женски мирис кој не е премногу сладок или цветен, благодарение на невообичаената минерална нота.

Maison Martin Margiela, Replica – Wicked Love
Веднаш ќе почувствувате необична комбинација. Основата на мошус, кедар и ветивера помагаат во рангирањето на овој парфеми како унисекс.

Oscar De La Renta, Bella Blanca
Овошен и сладок, но суптилен и софистициран мирис. Овој парфем претставува се што се очекува од едно шишенце парфем, буквално покриено со бели цветови.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНовото име на модната сцена е Avа Phillippe ќерка на Reese Witherspoon!
Следна објаваНеделен хороскоп од 05 – 11.02. 2018 година!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР