ОВЕН

Работа
Добра недела за нови планови. Оваа година ја почнавте добро и ги имате сите аспекти така да продолжите.

Љубов
И во љубовта, исто така, добро ви оди. Среќни сте што имате таква личност која ве исполнува.

Здравје

Премногу спиете.

БИК

Работа

Некој го вознемири вашиот ритам и сега тешко се снаоѓате. Обидете се повторно да го вратите деловниот баланс, кој некогаш го имавте.

Љубов
Оваа недела доаѓа до неочекувани настани, на кои нималку не сте подготвени.

Здравје

Можен грип.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Вашата работа е напорна и тешка. Немате храброст за конечно нешто да смените. Ова е вистинска недела за тоа.

Љубов
Семејството и партнерот се вашата најголемата поддршка во овој момент.

Здравје
Повеќе спиење.

РАК

Работа

Премногу се грижите за другите, иако тоа не е ваша работа. Следете го само вашиот деловен план и не ја трошете енергијата на споредни работи.

Љубов

Ѕвездите оваа недела ви го даваат тоа што го посакувате.

Здравје

Консумирајте повеќе овошје.

ЛАВ

Работа
Сакате да имате контрола над сè. Тоа тешко ви оди од рака и не ви се допаѓа тоа чувство. Знаете дека нешто наскоро мора да промените, за да ја имате контролата повторно.

Љубов
Индиферентност и љубов се менуваат од ден на ден.

Здравје

Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа
Здодевната работа ја претворате во забавна авантура. Вам ви треба само малку инспирација и се да свртите во своја корист.

Љубов
Блискоста со вашиот партнер ве збунува, но и вие добро реагирате во ситуации кои не сте ги очекувале.

Здравје

Добро.

ВАГА

Работа
Потполно сте неодлучни како и секој пат, кога треба за нешто да одлучите. Оваа недела имате среќа, бидејќи ќе го направите вистинскиот избор.

Љубов
Го најдовте тоа што ви одговара и во овој аспект ѕвездите се на ваша страна.

Здравје

Консумирајте повеќе протеини.

ШКОРПИЈА

Работа
Не го работите тоа за што сте студирале, затоа сте депресивни. Обидете се да направите нешто на тоа поле, за да не се чувствувате незадоволни. Ова е вистинскиот момент за такво нешто.

Љубов
Кратките врски ви досадија, време е за нешто посериозно.

Здравје

Внимавајте на повреди.

СТРЕЛЕЦ

Работа
Целта е јасна, но вие овој пат губите. Затоа сте во проблеми и не знаете што да направите. Извлечете најдобра поука од оваа ситуација.

Љубов
Во љубовта, мали кавги и недоразбирања со партнерот.

Здравје

Се чувствувате добро оваа недела.

ЈАРЕЦ

Работа
Работите приватно и во државната институција и оваа претерана работа (заради желбата да заработите повеќе), ве заморува. Обрнете внимание на фактот дека не сте толку продуктивни, колку што сакате.

Љубов
Овој пат, го немате вниманието и подршката од партнерот.

Здравје

Можна главоболка на крајот од неделата.

ВОДОЛИЈА

Работа
Вие не сакате да бидете под стрес кога зборувате за работата. Заради тоа добро ви оди. Полека одите кон целта.

Љубов
Ќе почне да ви се допаѓа една личност што ќе ја сретнете сосема случајно.

Здравје

Повеќе прошетки.

РИБИ

Работа
Среќни и исполнети што се однесува до деловниот план, бидејќи вие сте личност која ја работи работата која ја сака. Уживајте оваа недела.

Љубов

Партнерот ве загрижува и затоа ви е потребно повеќе работа на интимните разговори.

Здравје

Се чувствувате добро оваа недела.

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објава5 парфеми на кои ќе мирисаме оваа пролет!
Следна објава`Niksen`-холандски концепт на живеење!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР